top of page
Náš nohejbalový oddíl

Něco o nás ...

Nohejbal v Chrastavě hrajeme aktivně od roku 2004, organizovaně pod křídly Spartaku Chrastava od 20. 5. 2019. V současné době máme základnu, která čítá 29 dospělých členů. Za dobu našeho organizovaného sportovního působení jsme dosáhli velice dobrých sportovních úspěchů, poslední roky naše město reprezentujeme na turnajích pořádaných v rámci Mikroregionu Chrastavsko-Hrádecko, ale i na mnoha jiných turnajích v rámci okresu. Též každým rokem pořádáme turnaj během Chrastavských slavností a pravidelně se u nás konají další, vždy skvěle obsazené nohejbalové turnaje dvojic nebo trojic.

V roce 2021 se náš oddíl přihlásil do okresní nohejbalové soutěže. V roce 2022 se nám v této soutěži podařilo dostat až do finále, čehož si velice vážím.

Vzhledem k tomu, že nám není lhostejný osud lidí a hlavně dětí, které neměly v životě tolik štěstí, tak se již několik let zapojujeme do akce Strom splněných přání pro děti z Dětského domova Krompach, do sbírky pro nemocnici Motol – dětskou onkologii a dětské oddělení liberecké psychiatrie.

V roce 2021 nás zasáhla situace tornádem poničené Moravy natolik, že jsme se rozhodli jet na několik prodloužených víkendů pomoci fyzicky a zároveň jsme založili sbírku, ve které se nakonec podařilo vybrat neuvěřitelných 152 000 Kč.

V anketě sportovec Chrastavy 2022 náš oddíl získal 1.místo v kategorii kolektivy a družstva.

V květnu 2022 jsme se rozhodli pro rozšíření nohejbalového oddílu o mládež, protože máme v našem týmu dost zkušených hráčů, kteří mají za sebou bohatou aktivní sportovní kariéru a můžou své zkušenosti předávat dál. Velkou radost máme z toho, že v současné době máme již 15 členů mládeže a na další se moc těšíme.

bottom of page