top of page

Nohejbalový rok 2022

Tento rok byl pro náš nohejbalový oddíl velice zajímavý a úspěšný.

Naše členská základna mužů se rozrostla a v současné době má už 29 členů. V anketě SPORTOVEC CHRASTAVY jsme se v kategorii kolektivy a družstva umístili na skvělém 1.místě a tohoto ocenění si velice vážíme.


Protože máme v našem týmu dost zkušených hráčů, kteří mají za sebou bohatou aktivní sportovní kariéru a chtějí své zkušenosti předávat dál, rozhodli jsme se náš oddíl rozšířit o mládež. Historicky první trénink proběhl 2. května na našich antukových kurtech.


Velkou radost nám dělá to, že v současné době máme již 15 členů mládeže a na další se těšíme. Jako již každým rokem pořádáme turnaj během Chrastavských slavností a pravidelně se u nás konají další, vždy skvěle obsazené nohejbalové turnaje dvojic nebo trojic. V průběhu celého roku jsme se účastnili mnoha turnajů v našem okrese a opět jsme také vyslali tým do Dolních Lažan, odkud je náš kamarád, se kterým jsme se seznámili při pomoci v roce 2021 po tornádu na Moravě. Skoro ve všech turnajích se náš tým umístil na předních příčkách. V září proběhl 7. ročník oslav Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko, kde jsme se ujali pořádání turnaje trojic a tento turnaj jsme vyhráli. Letos se náš oddíl opět přihlásil do okresní nohejbalové soutěže a po loňském ,,rozkoukávání,, jsme letos postavili pouze jeden tým s cílem dosáhnout, co nejlepšího výsledku. To se nám podařilo, když jsme se po skvělých výkonech probojovali až do finále a umístili jsme se na krásném druhém místě, a to i díky velké podpoře diváků. Jelikož nám není lhostejný osud lidí a hlavně dětí, které neměly v životě tolik štěstí, tak se již několik let zapojujeme do akce Strom splněných přání pro děti z dětského domova Krompach a do sbírky pro nemocnici Motol-dětskou onkologii.


V listopadu nás zaujala akce města Výsadba ovocné aleje ve Vítkově a tak se náš oddíl rozhodl zasadit si svůj strom, vybrali jsme si švestku. Na závěr patří velký dík všem našim členům, sponzorům, městu Chrastava a Spartaku Chrastava. Všem přejeme klidné prožití vánočních svátků a do Nového roku hlavně pevné zdraví.


Za nohejbal Chrastava Slávek Sehnoutka

51 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page